wersja testowa serwisu

101. urodziny pani Bronisławy Gabryjończyk. Burmistrz i Przewodniczący Rady Miejskiej przesłali jubilatce prezent

101
fot. z archiwum rodzinnego

Dziś 101 urodziny obchodzi łaskowianka Pani Bronisława Gabryjończyk. Z tej okazji Burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Łasku przesyłali czcigodnej jubilatce bukiet kwiatów z najlepszymi życzeniami zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz wielu kolejnych lat pełnych rodzinnego ciepła, radości i miłości.

Bronisława Gabryjończyk, z domu Szczepańska urodziła się 8.4.1920 r. w Sieradzu. Dzieciństwo i młodość spędziła w Łodzi. W czasie II wojny światowej wywieziono ją na przymusowe roboty przy kopaniu okopów dla wojska niemieckiego. Tam poznała swojego przyszłego męża Franciszka Gabryjończyka. W 1947 r. wzięli ślub i zamieszkali w Łasku. Od tego dnia jej życie prywatne i zawodowe nierozłącznie związane jest z Łaskiem.


Urodziła i wychowała trójkę dzieci (córkę Halinę i synów Marka i Leszka). Doczekała się sześciorga wnucząt i czworga prawnucząt. Zawsze była osobą bardzo wierzącą, życzliwą ludziom oraz patriotką, której na sercu leżało dobro Polski. Nadal jest osobą w pełni sprawną umysłowo i fizycznie. Bardzo dużo czyta. Interesuje ją teologia, historia i polityka. Lubi na te tematy dyskutować.

Źródło: UM Łask