Najważniejsze wideo w ela24

16-latek zabrany śmigłowcem LPR z miejsca motocyklowego wypadku. Przyczyną zdarzenia prędkość

251-18137_20231109-140330_1
KPP Pabianice

O tym, że motocykl nie wybacza błędów nikomu miał okazję ostatnio przekonać się 16-letni cyklista. Nastolatek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i doprowadził do zdarzenia drogowego. 

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek, 6 listopada. Tuż przed godziną 15.00 doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył nieletni motocyklista. Zgłaszająca, przejeżdżając przez miejscowość Barycz, zauważyła leżący na łące motocykl marki Yamaha obok którego znajdował się nieprzytomny kierujący. Kobieta natychmiast zadzwoniła na numer alarmowy i udzieliła pomocy młodemu cykliście. 

- Mężczyzna odzyskał przytomność przed przyjazdem policyjnego patrolu. Okazało się, że jadąc w kierunku miejscowości Barycz nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem. 16-letni mieszkaniec Łasku w związku z utratą przytomności został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do łódzkiego szpitala. Teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny - mówi sierż. szt. Agnieszka Jachimek z pabianickiej komendy.

Policjanci apelują! Motocykliści są w grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego i w wypadkach odnoszą najcięższe obrażenia. Wiele ofiar zdarzeń z udziałem jednośladów to właśnie młodzi ludzie. 

- Jazda motocyklem wymaga nie tylko zdrowego rozsądku i umiejętności, ale również posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania. Kierujący zawsze powinni pamiętać o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy i zachowaniu rozsądku za kierownicą. Brawura i nieprzestrzeganie przepisów drogowych to główne przyczyny poważnych zdarzeń drogowych - podsumowujesierż. szt. Agnieszka Jachimek