wersja testowa serwisu

9-latek na mini crossie zderzył się z autem. Konieczny był przylot śmigłowca LPR

tom
fot. KPP w Tomaszowie Mazowieckim

Z poważnymi obrażeniami ciała przetransportowano śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi, 9-latka, który w Teodorowie uległ wypadkowi. Chłopiec kierując motocyklem crossowym uderzył w bok osobowego volkswagena. Tomaszowscy policjanci ustalają dokładne okoliczności zdarzenia oraz to kto umożliwił dziecku kierowanie motocyklem po drodze publicznej.

12 lipca 2020 roku tuż po godzinie 18:00 oficer dyżurny tomaszowskiej policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w miejscowości Teodorów (gm. Będków). Ze zgłoszenia wynikało, że kierujący osobówką zderzył się z motocyklistą.

Mundurowi, którzy przyjechali we wskazane miejsce ustalili, że kierującym niezarejestrowanym jednośladem typu mini cross, który nie posiada również obowiązkowego ubezpieczenia OC był 9-letni mieszkaniec gminy Brójce.

- Chłopiec wyjeżdżając z podporządkowanej drogi gruntowej na trasę relacji Teodorów-Kotliny, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu drogą powiatową w kierunku Kotlin osobowemu Volkswagenowi. Kierowcą osobówki był 70-letni mieszkańca gminy Będków - informują mundurowi. - W wyniku wypadku chłopiec doznał poważnych urazów i został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do specjalistycznego szpitala na terenie Łodzi.

Policjanci zabezpieczyli niezbędne ślady potrzebne do wyjaśnienia dokładnych okoliczności zdarzenia. Zabezpieczony do dalszych badań z udziałem biegłego został również mini cross. Przedmiotem ustaleń będzie również to, kto umożliwił 9-latkowi kierowanie pojazdem mechanicznym po drodze publicznej.