Najważniejsze wideo w ela24

Akcja "Trzeźwość" na terenie powiatu łaskiego. Setki skontrolowanych kierowców, nie wszyscy wydmuchali zero...

alkomat_KPP-ask
KPP Łask

Wczoraj łascy policjanci prowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwość". Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Podczas działań, funkcjonariusze skontrolowali blisko 330 kierujących. Wśród wszystkich skontrolowanych, policjanci zatrzymali jednego kierującego, który miał w organizmie 2 promile alkoholu.

W miniony poniedziałek od wczesnych godzin porannych policjanci łaskiej policji prowadzili akcję pod kryptonimem „Trzeźwość". Policyjne patrole kontrolowały stan trzeźwości kierujących na terenie całego powiatu. 

- Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Mundurowi w trakcie trwania akcji skontrolowani blisko 330 kierowców - przekazuje sierżant sztabowy Bartłomiej Kozłowski, oficer prasowy KPP Łask.

Niestety, wśród setek skontrolowanych znalazł się jeden, który prowadził swoje audi mając w organizmie 2 promile alkoholu. 39-letni mieszkaniec Łasku stracił już prawo jazdy, a za jazdę pod wpływem alkoholu może mu grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Od początku roku funkcjonariusze łaskiej i widawskiej policji przeprowadzili ponad 7100 kontroli stanu trzeźwości kierujących. 

- Mundurowi w tym samym okresie czasu zatrzymali łącznie 53 nietrzeźwych, którzy kierowali różnymi pojazdami po drogach naszego powiatu. W dalszym ciągu APELUJEMY do kierujących o rozsądek i wyobraźnię! Prosimy by po spożyciu alkoholu nie siadać za kierownicę – włączmy myślenie przed, a nie po tym jak dojdzie do nieszczęścia - podsumowuje sierżant sztabowy Bartłomiej Kozłowski