wersja testowa serwisu

Amfetamina i marihuana w Fordzie. Właściciel został zatrzymany, grozi mu 10 lat więzienia

263-133356
fot. KPP w Łowiczu

Ponad 70 gramów amfetaminy znaleźli w zaparkowanym fordzie funkcjonariusze z Posterunku Policji w Nieborowie. Zatrzymanemu w tej sprawie 27-latkowi grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

W sobotę, 17 lipca funkcjonariusze z Posterunku Policji w Nieborowie patrolując rejon służbowy około godziny 1.30 zauważyli na jednym z parkingów Forda. Mundurowi zbliżyli się do pojazdu, zachowanie mężczyzny znajdującego się w pojeździe wzbudziło ich podejrzenia. Skontrolowali kierującego i pojazd. Ich przeczucia potwierdziły się, bowiem wewnątrz znaleźli 73 gramy amfetaminy oraz niewielką ilość marihuany.

- 27-latek z powiatu kolskiego został zatrzymany. Usłyszał prokuratorski zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara do 10 pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny połączony z zakazem opuszczania kraju - informują łowiccy mundurowi.

Ponadto w miniony weekend doszło jeszcze do dwóch zatrzymań osób posiadających środki zabronione. 16 lipca kryminalni realizując czynności związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 28-latka z powiatu łowickiego. Policjanci przeszukali jego mieszkanie, znajdując 6 gramów amfetaminy. 

Natomiast 19 lipca o godzinie 2.30 na Nowym Rynku w Łowiczu policjanci zatrzymali 20-letniego łowiczanina, który posiadał niewielką ilość marihuany. Obaj odpowiedzą za posiadanie środków odurzających, grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP w Łowiczu