wersja testowa serwisu

Bełchatów: Będzie łatwiej z przejechaniem i parkowaniem na Targowej

targowa

Przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bełchatowie powstanie nowy parking. Placówka zyska dwanaście miejsc postojowych w tym dwa dla osób niepełnosprawnych oraz dwa miejsca typu K+R (pocałuj i jedź).

O tym, że placówka przy ulicy Targowej w Bełchatowie od lat zmagała się z problemem braku miejsc parkingowych. Władze powiatu postanowiły uciążliwą sytuację poprawić i przeprowadzić w tym miejscu prace, które ułatwią dojazd do szkoły uczniów i nauczycieli. 

- Zadanie pod nazwą „Budowa parkingu przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bełchatowie", które polega na budowie miejsc postojowych trwa. Ze względu na ograniczenia w terenie, miejsc powstanie 12 w tym 2 miejsca postojowe dla niepełnosprawnych oraz 2 miejsca postojowe typu K+R (pocałuj i jedź) oraz droga manewrowa jednokierunkowa o szerokości 3,5 m - informują powiatowi urzędnicy.

Wykonana zostanie przebudowa istniejących zjazdów komunikacyjnych budowanego parkingu z ul. Targową, oraz droga wewnętrzna. Nie obędzie się bez robót związanych z redukcją i adaptacją zadrzewienia terenu przeznaczonego pod parking, a także odwodnienie poprzez wykonanie kanalizacji deszczowej i oznakowanie stałej organizacji ruchu.

Prace potrwają do 30 października, a ich koszt to ponad 190 tys zł.