Bez wypadku, ale z kolizjami, drogowymi piratami i pijanymi. Łascy policjanci podsumowali akcję "Boże Ciało 2024"

Bez wypadku, ale z kolizjami, drogowymi piratami i pijanymi. Łascy policjanci podsumowali akcję "Boże Ciało 2024"
fot. poglądowe/ Policja

Kolejny długi weekend za nami. Od środy 29 maja do poniedziałku 3 czerwca, na drogach powiatu łaskiego, można było zauważyć zwiększoną liczbę patroli. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem na drogach i dyscyplinowali kierujących lekceważących przepisy drogowe.

Podczas długiego weekendu trwającego od 29 maja do 3 czerwca br. na drogach powiatu łaskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, odnotowano natomiast 11 kolizji drogowych. Funkcjonariusze ujawnili też 66 naruszeń prędkości z czego jedno dotyczyło przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym o 67km/h – pomiar wykonywany na drodze DW483.

- 19-letni kierujący Mazdą utracił prawo jazdy na 3 miesiące. Mundurowi zatrzymali także 4 nietrzeźwych kierujących, którzy pomimo apeli i działań profilaktycznych prowadzonych przez policjantów postanowili zasiąść za kierownicami swoich pojazdów. Niechlubny 36-letni rekordzista, mieszkaniec powiatu bełchatowskiego, podróżujący Fordem wydmuchał ponad trzy promile alkoholu. Nadmienić należy, że ten kierujący spowodował wcześniej zdarzenie drogowe - przekazują łascy policjanci. 

Pozostali nietrzeźwi, to mieszkańcy powiatu łaskiego. Kierujący już utracili uprawnienia do kierowania pojazdami a teraz za swoje działanie odpowiedzą przed sądem.

Przypominamy, że kierujący, który dopuszcza się prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.