Bezpieczne wakacje z łaskimi policjantami [Foto]

260-17419_20230718-101846_1
KPP Łask

Okres letniego wypoczynku dzieci i młodzieży to czas wzmożonych działań profilaktycznych policjantów na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Policyjny profilaktyk z łaskiej komendy spotkał się z dziećmi wypoczywającymi na półkoloniach w Szkole Podstawowej imienia Jana Pawła II w Chociwu.

Wzorem lat ubiegłych łascy policjanci w trakcie wakacji podejmują różne działania, aby zapewnić bezpieczny wypoczynek. 17 lipca w ramach akcji profilaktycznej „Bezpieczne Wakacje 2023", mundurowy z łaskiej komendy spotkał się z uczestnikami półkolonii w Szkole Podstawowej w Chociwu. Policjant rozmawiając z najmłodszymi ostrzegał ich przed niebezpieczeństwami, na jakie narażeni są podczas wakacji. Omawiał podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz jak bezpiecznie zachować się w kontakcie z agresywnym zwierzęciem. Udzielał wskazówek, jak postąpić w sytuacji, gdy istnieje potrzeba wezwania pomocy służb ratunkowych. 

- Ponadto realizując założenia kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" funkcjonariusz przekazał dzieciom wiele cennych porad dotyczących bezpiecznego wypoczynku nad akwenami wodnymi. Policjant zapoznał dzieci z założeniami konkursu plastyczno–filmowego pn. „Artystyczny przeWodnik", który promuje bezpieczeństwo nad wodą oraz zdrowy i aktywny tryb życia - przekazuje sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski z KPP Łask.

Spotkanie nie obyło się bez największej atrakcji, czyli pokazu policyjnego wyposażenia i radiowozu. Na zakończenie każdy uczestnik półkolonii mógł zasiąść za kierownicą i chociaż przez chwilę wczuć się w rolę policjanta. Dzieci, które wykazały szczególną aktywność w rozmowie z policjantem i odpowiadały poprawnie na jego pytania, otrzymały drobne upominki ufundowane przez Fundację PZU.