Chcesz nauczyć się profesjonalnie morsować? Weź udział w spotkaniu z rekordzistą Guinnessa w lodowatych kąpielach

walrus-2750985_1280
Pixabay

W ostatnich latach morsowanie stało się wyjątkowo popularną formą spędzania zimowego czasu. Morsują już tłumy i to ludzi w różnym wieku. Warto jednak wiedzieć, jak robić to prawidłowo, by lodowate kąpiele przyniosły nam więcej korzyści niż szkody. Już w najbliższą sobotę w gminie Sędziejowice będzie ku temu doskonała okazja bowiem w sali OSP w Sobiepanach odbędzie się Akademia Morsowania. Niezwykle ciekawe spotkanie ze świetnymi prelegentami odbędzie się w najbliższą sobotę, 7 stycznia.

Celem imprezy jest poznanie przez uczestników medycznego aspektu wpływu zimna na ciało ludzkie. Na miejscu możliwość rozmowy z Piotrem Marczewskim, rekordzistą w morsowaniu, który wybiera się w lutym na Biegun Południowy by jako pierwszy człowiek zdobyć go zimą.

Dodatkowo będzie obecna ekipa Medyk Rescue Team - najlepsza w Polsce grupa medyczna zajmująca się hipotermią i ratownictwem z tym związanym. Wstęp na wykłady jest płatny, ale o godzinie 13:00 mieszkańcy mogą zobaczyć pokazy morsowania i hipotermii. Chętni mogą zabrać ręcznik i spodenki i spróbować morsowania pod okiem ekspertów. Do dyspozycji mieszkańców gminy będzie sauna i balia.

Szczegóły na poniżej załączonym plakacie.