wersja testowa serwisu

Chory 71-latek poszedł na grzyby i zaginął. Po kilku godzinach odnaleźli go policjanci

policja-auto-napis

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji łaskiej komendy odnaleźli zaginionego 71-latka z gminy Sędziejowice. O zaginięciu mężczyzny dyżurny z KPP w Łasku powiadomiony został 10 września 2020 roku po godzinie 22.00. Niecałe trzy godziny później mężczyzna został odnaleziony. Jego życiu już nic nie zagraża.

W czwartek, 10 września po godzinie 22.00 policjanci z łaskiej komendy otrzymali informację o zaginięciu 71-letniego mieszkańca gminy Sędziejowice. O zdarzeniu poinformowała zaniepokojona rodzina mężczyzny. Jak wynikało z relacji najbliższych, zaginiony mężczyzna był widziany około godziny 14:00, jak wychodził do lasu na grzyby. Kiedy 71-latek długo nie wracał do domu, zaniepokojona rodzina około godziny 20:00 na własną rękę zaczęła go szukać, a kiedy to nie przyniosło rezultatów powiadomiła Policję przekazując jednocześnie, że zaginiony ma problemy zdrowotne i nie wziął ze sobą telefonu komórkowego.

W takiej sytuacji oficer dyżurny łaskie komendy natychmiast zadysponował patrole policyjne do poszukiwań. Funkcjonariusze patrolowali teren zdając sobie sprawę, że czas miał kluczowe znaczenie. Na szczęście już po niespełna trzech godzinach 71-latek został odnaleziony w kompleksie leśnym. Był wychłodzony.

Policjanci, którzy odnaleźli mężczyznę, przewieźli go do domu i przekazali rodzinie. Na miejscu pogotowie przebadało 71-latka, na szczęście nie wymagał hospitalizacji i pozostał pod opieką najbliższych. Po raz kolejny sprawne współdziałanie i zaangażowanie policjantów pozwoliły na szczęśliwe zakończenie poszukiwań.

źródło: KPP w Łasku