O krok od tragedii w centrum Zduńskiej Woli. Kierowca osobówki uratowany przez partol policji

269-187938_m-216d47
KPP Zduńska Wola

Policjanci drogówki, jechali przez centrum Zduńskiej Woli na interwencję. W pewnym momencie uwagę mundurowych przykuł zatrzymany na środku drogi samochód. Szybko jasnym się stało, że jego kierowca ma atak i wymaga pilnej pomocy. 

We wtorek 6 lutego, o godzinie 14.30, patrol drogówki, został skierowany przez dyżurnego, na interwencję. Jadąc przez centrum miasta, na ulicy Szadkowskiej, mundurowi zauważyli, że jadący z naprzeciwka kierowca samochodu, z niewiadomych przyczyn nagle zatrzymał się na środku drogi. To wzbudziło niepokój policjantów. 

- Zatrzymali radiowóz i ruszyli z pomocą. Okazało się, że kierujący samochodem ma drgawki, nie ma kontaktu z rzeczywistością i sam nie jest w stanie wydostać się z auta. Funkcjonariusze udzielili mężczyźnie pomocy, jednocześnie powiadamiając o zdarzeniu służby ratunkowe. 49-letni mieszkaniec powiatu łaskiego, został wyniesiony z pojazdu, ułożony w bezpiecznej pozycji - przekazuje sierżant sztabowy Katarzyna Biniaszczyk ze zduńskowolskiej komendy Policji.

Przybyła na miejsce jednostka ratownictwa medycznego, przetransportowała 49-latka do szpitala w Łasku. Policjanci podczas szkoleń z zakresu udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej zdobywają wiedzę w tym zakresie i jak widać, dzięki swoim umiejętnościom, pomagają w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego.