Drogami powiatu łaskiego przejechali uczestnicy 34. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności"

260-17341_20230630-092137_1
KPP Łask

Drogami powiatu łaskiego przejechali uczestnicy 34. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków. Nad bezpieczeństwem kolarzy, wspierających ich ekip, a także wszystkich uczestników ruchu drogowego znajdujących się na trasie wyścigu czuwali łascy policjanci.

W czwartek, 29 czerwca ulicami powiatu łaskiego przejechał peleton 34. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków. Przez kilka godzin policjanci łaskiej komendy zabezpieczali trasę przejazdu wyścigu, a także dbali o bezpieczeństwo wszystkich znajdujących się wokół niej.

- Sportowcy poruszali się drogami powiatu od Gucina przez Rokitnicę, Ostrów, Łask w kierunku Zduńskiej Woli. Następnie po opuszczeniu powiatu zduńskowolskiego pojawili się znów na naszym terenie. Peleton przejechał przez Ligotę, Górki Grabińskie i Widawę w kierunku Burzenina. Na czas przejazdu cyklistów mundurowi wstrzymywali ruch pojazdów i wskazywali objazdy. Łaski odcinek wyścigu przebiegł zgodnie z planem, a policjanci nie odnotowali żadnych incydentów drogowych. Dziękujemy wszystkim użytkownikom ruchu drogowego za wyrozumiałość i zachowanie bezpieczeństwa podczas przejazdu kolarzy - przekazuje sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski z KPP Łask.

Dziś kolarze opuszczą teren województwa łódzkiego i skierują się na świętokrzyskie drogi. Za nim jednak wjadą do kolejnego województwa przemierzą jeszcze trzy powiaty: pabianicki, bełchatowski i radomszczański. O utrudnieniach w rejonie Bełchatowa więcej przeczytasz w artykule >>> Wyścig Kolarski "Solidarności" przejedzie przez region i Bełchatów. Szykują się potężne utrudnienia w godzinach szczytu