wersja testowa serwisu

Dzień Kobiet w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Buczku

Dzień Kobiet w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Buczku

Niemalże we wszystkich instytucjach państwowych i samorządowych w kraju już w piątek 6 marca panowie obdarowywali swoje koleżanki kwiatami i drobnymi upominkami. W szkołach uczniowie przygotowali piękne programy artystyczne poświęcone Paniom. Również 8 marca – jak każe tradycja – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Buczku Jolanta Nietupska zaprosiła wszystkie Panie z okazji Święta Kobiet na okolicznościowy program słowno – muzyczny.

Salę GOKiS wypełniły głównie Panie, które jak co roku zostały obdarowane kwiatami przez Wójta Gminy Buczek Bronisława Węglewskiego .

Samorządowcy przybyli na uroczystość: Pani wicestarosta Teresa Wesołowska i wójt Bronisław Węglewski życzyli Paniom zachowania w życiu najważniejszych wartości: zdrowia, a także pogody ducha, mniej zmartwień, a więcej słońca, uśmiechu i radości na co dzień.

Niedzielny program rozpoczęła Orkiestra dęta pod dyrekcją Adama Kobalczyka, grając na początek przybyłym licznie Paniom znany utwór Zbigniewa Wodeckiego: Z tobą chcę oglądać świat. Następnie można było się zachwycać standardami światowymi:

"What a wonderful World" – Louisa Armstronga, "I do it for you" – Brayana Adamsa, "Skyfall" – Adele, "Tears in heaven" – Erica Camptona, "Yestarday" – The Beatles, "Wind of change"- Scorpions, "Oto Chopin" –Kamyk, "Lubię wracać tam gdzie byłem" – Zbigniewa Wodeckiego.

Brawami przyjęto też występ dziecięcego zespołu ludowego pieśni i tańca ,,Buczkowiacy". Zespół składający się głównie z uczniów klas III SP w Buczku prowadzi instruktor Ewa Ignaczak, a w wykonaniu zespołu można było zobaczyć taniec ludowy ,,Klapok" i ,,Polkę Warszawską".

Dobry dobór repertuaru, piękne stroje i profesjonalne wykonanie to cechy zespołu wokalnego ,,Bogoria" prowadzonego przez Zbigniewa Mierzwińskiego. Panie wykonały utwory: Zorba i ja, Muzyk nocy, Słoneczne marzenia, Tak jak przed laty i Czarne oczy.

Ciekawą propozycją i niespodzianką wójta Bronisława Węglewskiego było zaproszenie znanego zespołu „Samokhin –Band". Zespół wydał 4 płyty, grał przed występem Joe Cockera, a jeszcze w tym roku zagra u nas podczas tegorocznego Krajowego Święta Truskawki. Grupa wokalno-instrumentalna z Rosjaninem, kozakiem dońskim z Rostowa Pawlem Samokhinem wykonała kilka utworów autorskich w języku polskim, rosyjskim i ukraińskim, zyskując bardzo dobre przyjęcie widowni i nowych fanów.

Z wielkim zaangażowaniem, w kolorowych strojach z napisem Buczek, z elementami tanecznej choreografii zaśpiewał zespół wokalny ,,Kana" pod kierunkiem Aleksandry Zielińskiej. Uczennice klas najmłodszych wykonały: Różowe okulary, Za krokiem krok, Łowcy gwiazd, W moim ogródeczku i Szła dziewczynka.

Ostatnim punktem programu był występ Kabaretu „Cudoki". Krzysztof Kędrak i Ela Młynarczyk nowym programem, zabawnymi skeczami i satyryczną piosenką zabawiali Panie i nielicznych Panów siedzących na widowni i żywo reagujących oklaskami na występy artystów.

Święto Kobiet w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu ma corocznie wymiar przede wszystkim artystyczny.

Jest okazją do wysłuchania nowego repertuaru orkiestry, zobaczenia tańców towarzyskich i ludowych, wysłuchania piosenek zespołów wokalnych, a także zapoznania się z nowymi skeczami i humoreskami kabaretu „Cudoki".

Ponad trzygodzinny program artystyczny, do którego wykonania włączała się również publiczność – wypełniały utwory znane i lubiane, a radość na twarzach Pań i gorące oklaski świadczyły o dobrym przygotowaniu i doborze programu, a także dobrym kontakcie artystów z publicznością. Koncertowi słowno-muzycznemu towarzyszyła wesoła, niemalże biesiadna atmosfera.