Najważniejsze wideo w ela24

Festiwal Róż w Łasku. Już po raz 9. miasto zakwitło wszystkimi odmianami królowej kwiatów [Foto]

Festiwal Róż w Łasku. Już po raz 9. zakwitło wszystkimi odmianami królowej kwiatów [Foto]
T. Greaa

Królowa kwiatów jest tylko jedna i to ona panowała w niedzielę, 7 lipca, w Łasku. Miasto już po raz 9. zakwitło wszystkimi odmianami róż, a ich barwami i zapachami zachwycali się mieszkańcy całego regionu.

Łask był dziś najpiękniej pachnącym miastem w Polsce, a wszystko z powodu odbywającego się tu „Festiwalu Róż". Na placu 11 Listopada wyrosło prawdziwe miasteczko różane, ale nie brakowało także innych pięknych roślin ozdobnych. Były warsztaty florystyczne, kiermasz rękodzieła, strefa zabaw i atrakcji dla dzieci.

Goście festiwalu mogli odwiedzić pola różane, a także wziąć udział w głosowaniu na „Różę publiczności". Swój głos oddała m.in. wicemarszałek Agnieszka Ryś, która w imieniu marszałek Joanny Skrzydlewskiej, wszystkim uczestnikom festiwalu życzyła wspaniałej zabawy. Samorząd województwa reprezentowali także Magdalena Werstak, wiceprzewodnicząca sejmiku oraz radni Monika Malinowska-Olszowy i Adam Nowak.

Festiwal Róż w Łasku odbywa się już po raz 9., ale niezmiennie jedną z największych atrakcji jest widowiskowa parada koni i bryczek konnych. Dla gości wydarzenia wystąpiły także Orkiestra Dęta z Łasku, Zespół Pieśni i Tańca Dobroń, a jako gwiazda wieczoru – grupa Bum Bum ORKeStar.

Źródło: Urząd Marszałkowski/ fot. T. Grala