Gmina Łask: Nie żyje 30-letni kierowca osobówki. Zginął po zderzeniu z TIRem

Gmina Łask: Nie żyje 30-letni kierowca osobówki. Zginął po zderzeniu z TIRem
KP PSP Łask

Kolejna tragedia na drodze, w powiecie łaskim zginął młody kierowca. Do zdarzenia doszło w czwartek (12 stycznia) wczesnym rankiem. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśni śledztwo policji prowadzone pod nadzorem łaskiej prokuratury.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w miejscowości Karszew w gminie Łask. O godzinie 5.18 wszystkie służby zostały zadysponowane na niewielką drogę powiatową, gdzie doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką.

- Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 30-letni kierowca osobowego opla podczas wyjeżdżania z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w naczepę ciągnika siodłowego marki DAF. Kierowca poniósł śmierć na miejscu wypadku. Kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy - przekazuje Katarzyna Staśkowska z łaskiej policji.

Jak informują obecni na miejscu strażacy kierowca osobówki w momencie przybycia służb znajdował się ok. 50 metrów od swojego pojazdu. Niestety mimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej życia 30-latka nie udało się uratować.

Zobacz zdjęcia: 

Źródło fotografii: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łasku