wersja testowa serwisu

21-latka nie zapanowała nad pojazdem i wjechała do rowu! Gołoledź na drogach regionu łaskiego, jest niebezpiecznie

wypadek-zrm-straz-pozarna-zima
fot. poglądowe

Gołoledź w całym regionie dała się dziś od rana poważnie we znaki kierowcom między innymi z Łódzkiego. Od rana policja interweniuje w szeregu zdarzeń drogowych. Niestety nie obyło się bez zdarzeń w powiecie łaskim. Na Wodzierady - Łask, 21-letnia kierująca zakończyła podróż w rowie. 

Do zdarzenia na lokalnej drodze łączącej obie miejscowości, tuż przed Józefowem doszło po 7.30. Jak wynika z informacji przekazanych przez straż pożarną, kobieta wjechała do przydrożnego rowu i została unieruchomiona.

- Kiedy dotarliśmy na miejsce zdarzenia, 21-letnia kierująca toyotą yaris była przytomna i w kontakcie logiczno - słownym, ale uskarżała się na bóle głowy. Ze względu na jej bezpieczeństwo strażacy zdecydowali się poczekać na dojazd zespołu ratownictwa medycznego, po określeniu stanu zdrowia strażacy podejmą stosowne działania. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie potrzeby używania sprzętu hydraulicznego i rozcinania karoserii pojazdu, bo do poszkodowanej jest dostęp- informował nas na wstępnym etapie akcji ratunkowej Sławomir Wągrowski z KP PSP w Łasku.

Niestety, to nie jedyna poszkodowana w zdarzeniach drogowych na terenie województwa. Fatalne warunki na drodze, padająca i natychmiast zamarzająca mżawka tworzy warstwę bardzo niebezpiecznego tzw. "czarnego lodu". Od rana policjanci i strażacy w  regionie interweniują już w kilkunastu zdarzeniach drogowych. 

O alertach przed gołoledzią informowaliśmy już wczoraj. Zgodnie z zapowiedziami IMGW trudne warunki na drogach Łódzkiego mogą występować aż do godziny 12.00. Szczegóły w tym artykule >>> Gołoledź w całym województwie! Ostrzeżenie IMGW na kilkanaście najbliższych godzin