wersja testowa serwisu

Komisarz Rolnictwa Unii Europejskiej gościł w Buczku

komisarz-ue-0720-1
fot. Urząd Gminy Buczek

W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Buczku odbyło się spotkanie z Januszem Wojciechowskim – Komisarzem Rolnictwa Unii Europejskiej.

Spotkanie otworzył Bronisław Węglewski - Wójt Gminy Buczek i Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, witając wszystkich uczestników spotkania, w tym: Janusza Wojciechowskiego – Komisarza Rolnictwa Unii Europejskiej, Grzegorza Wojciechowskiego – Posła na Sejm RP, Rafała Ambrozika - Senatora RP, Piotra Wołosza - Starostę Łaskiego, Jerzego Kuzańskiego - Dyrektora Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego.

Spotkanie nie było związane z polityką wyborczą. Tematem spotkania były natomiast szeroko rozumiane sprawy dotyczące Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2021-2027 i związany z nimi unijny budżet dla rolnictwa. Zbigniew Łaptuta – Kierownik ŁODR w Łasku wnioskował o jednolite kryteria wobec możliwości aplikowania o środki pomocowe w różnych programach i sektorach związanych z rolnictwem. Bronisław Węglewski apelował o przesunięcie dodatkowych środków na rolnictwo. Padały także prośby związane z interwencją na rynku mleka, kwestią wyrównania dopłat bezpośrednich dla Polski, dodatkowych funduszy dla szkół rolniczych na zakup środków trwałych, kryteriów emerytur dla rolników, możliwości i zasad korzystania ze środków unijnych w roku 2021.

źródło: UG Buczek