Łascy pielgrzymi na rowerach dotarli na Jasną Górę. Wcześniej posadzili symboliczne drzewo z nasion Dębu Papieskiego

pilgrzymka
Archidiecezja Łódzka

Tegoroczna Męska Pielgrzymka Rowerowa z parafii pw. Św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Łasku rozpoczęła się w inny niż zazwyczaj sposób. Po modlitwie, błogosławieństwie i poświęceniu rowerów pielgrzymi posadzili dąb „Pielgrzym", który został wyhodowany z nasion pochodzących z Dębu Papieskiego rosnącego koło Archikatedry Łódzkiej.

W tym roku na pielgrzymi szlak ruszyło dziewięciu pątników: ośmiu jechało rowerami natomiast jeden dbał o bezpieczeństwo jadąc na motocyklu. Na stałe w przebieg pielgrzymki wpisała się modlitwa Różańcowa w kościele w Brzeźnicy Nowej oraz posiłek w przykościelnym parku. Tradycją stało się już, że na każdym przystanku trasy, przed wyruszeniem odczytywany jest fragment Pisma Świętego do rozważań oraz odczytywane są powierzone nam intencje, które wieziemy przed tron Jasnogórskiej Pani. Tak jak w latach poprzednich mężczyźni przygotowali własne rozważania Drogi Krzyżowej.

Po szczęśliwym powrocie już rozpoczęło się przygotowanie do kolejnej edycji w przyszłym roku w weekend najbliższy wspomnienia św. Krzysztofa. Patrzymy z nadzieją, że będzie nas (mężczyzn) więcej na pielgrzymim szlaku rowerowym.

Źródło: Archidiecezja Łódzka