Łask: Policjanci spotkali się z wolontariuszami WOŚP. Rozmawiano o bezpieczeństwie w trakcie Finału

wosp_ela
KPP Łask

Policjanci z łaskiej komendy spotkali się z wolontariuszami 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Stróże prawa przekazali im podstawowe zasady bezpieczeństwa. Policjanci będą dbali o spokojny i bezpieczny przebieg finału WOŚP. Tego dnia na ulicach powiatu łaskiego pojawi się więcej patroli.

Wielkimi krokami zbliża się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 24 stycznia w Łaskim Domu Kultury przy ul. Narutowicza, odbyło się spotkanie z wolontariuszami zorganizowane przez łaski sztab WOŚP. 

- W spotkaniu uczestniczyło kilkudziesięciu wolontariuszy z Łasku i okolic. Wśród nich były osoby w różnym wieku. Obecni na spotkaniu policjanci z Komendy Powiatowej w Łasku zwrócili wszystkim uwagę na fakt, że podczas zbiórki ich bezpieczeństwo jest najważniejsze - przekazuje sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski z łaskiej Policji. .

Porady dla wolontariuszy:
Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:

  • centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony;
  • głównych ciągach komunikacyjnych;
  • miejscach dobrze oświetlonych;
  • miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych;
  • miejscach objętych monitoringiem kamer itp.


- Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne. Ponadto unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie, w grupie jest zawsze bezpieczniej! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych. Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich - wyraźnie podkreśla sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski z KPP Łask.

Policjanci w całym kraju apelują i proszą o czujność przypominając, że jeśli jesteśmy świadkiem niepokojących sytuacji, jak najszybciej powiadomić obecne na miejscu służby lub zadzwonić pod numer alarmowy 112!

Przypomnijmy, że każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator. Na identyfikatorze znajduje się imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora oraz kod QR, kierujący do strony internetowej WOŚP. Identyfikator musi być wypisany czytelnie, także czytelne powinno być wklejone zdjęcie. Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator w widocznym miejscu. Puszka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP.

Wszystkim Wolontariuszom życzymy owocnych zbiórek i bezpiecznych powrotów do sztabów WOŚP!