wersja testowa serwisu

Łask: Policyjna lekcja u dzieci z "Piątki"

260-13760_20211018-142455_1
KPP Łask

Dzielnicowi w trosce o najmłodszych, odwiedzili podopiecznych Publicznego Przedszkola nr 5 w Łasku. Mundurowi przekazali dzieciom sporą dawkę wiedzy i uczyli dzieci prawidłowych zachowań na drodze oraz uświadamiali, jak ważną rolę dla naszego bezpieczeństwa odgrywają odblaski. Maluchy z wielkim entuzjazmem odpowiadały na zadawane pytania. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się też pokaz policyjnego sprzętu.

Spotkanie rozpoczęło się od rozmów z dziećmi na temat bezpiecznego zachowania na drodze. Policjanci Zespołu Dzielnicowych z łaskiej komendy omówili zasady ruchu pieszych i pojazdów. Wyjaśnili jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia, czy w kontaktach z nieznajomymi. 

- Maluchy z ogromnym zainteresowaniem słuchały mundurowych. Wszystkie bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Przedszkolaki dowiedziały się również czym zajmuje się policjant, w jakich sytuacjach należy poprosić go o pomoc. Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszył się pokaz policyjnego sprzętu. Celem zorganizowanego spotkania było nie tylko omówienie zasad bezpieczeństwa, ale jednocześnie sprawdzenie wiedzy w praktyce, podczas przechodzenia przez drogę na przejściu dla pieszych. Wizyty mundurowych są dla dzieci bardzo ważne. Mają zarówno aspekt edukacyjny, wychowawczy, jak i społeczny. Spotkanie, uśmiech i wspaniała atmosfera zawsze dostarczają dzieciom niezapomnianych wrażeń. Dzięki takim wizytom dzieci już od najmłodszych lat wiedzą, jak ważne jest noszenie odblasków i świecą przykładem nosząc je, co przyczynia się do wzrostu ich świadomości, że aby być bezpiecznym, należy być widocznym na drodze - relacjonuje Katarzyna Staśkowska z KPP w Łasku.