wersja testowa serwisu

Łask uczcił 103. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości

11l2021DSC_0066-Copy-78
fot. UM Łask

11 listopada w całym kraju świętowano 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Był to niezwykle radosny i podniosły czas, zwłaszcza po ubiegłym roku, gdy przez ograniczenia związane z pandemią wiele uroczystości miało zaledwie symboliczny charakter.

Aby uczcić ten wyjątkowy dzień łaskowianie zebrali się w kolegiacie, gdzie odprawiono mszę świętą w intencji Ojczyzny. Następnie przy akompaniamencie orkiestry dętej z ŁDK przemaszerowano na łaski rynek, tam w asyście kompanii honorowej nastąpiło podniesienie flagi państwowej na maszt i odegranie hymnu państwowego. Głos zabrał burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek, który wskazując na niezwykle trudną sytuację na wschodnim krańcu Polski, dziękował żołnierzom i funkcjonariuszom strzegących polskiej granicy. Wyrazy najwyższego szacunku i uznania popłynęły także od dowódcy 32. BLT płk. pil. Piotra Ostroucha. Po apelu pamięci oddano salwę honorową, a przybyłe delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości. Uroczystość zakończyła defilada pocztów sztandarowych.

Wieczorem w Łaskim Domu Kultury Spektakl „Do Polski" w reżyserii Sławomira Hollanda wg. Abrahama Suckewera. Sztuka została przyjętą przez publiczność z wielkim entuzjazmem i nagrodzona gromkimi brawami.

Obszerna fotogaleria dostępna w TYM MIEJSCU.

źródło: UM Łask