Łaski policjant wśród najlepszych policjantów garnizonu łódzkiego! Nagroda dla Bartłomieja Kalinowskiego od marszałka

260-18337_20231204-093613_1
KPP Łask

W miniony piątek, 1 grudnia w Łodzi odbyła XXIII Gala konkursu „Najlepszy Policjant, Strażak PSP i OSP województwa łódzkiego w 2023 roku". Wydarzenie zorganizowane było przez Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera. Wśród wyróżnionych policjantów z garnizonu łódzkiego, znalazł się łaski policjant – starszy posterunkowy Bartłomiej Kalinowski, który pełni służbę w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym w łaskiej komendzie policji.

1 grudnia na terenie Instytutu Europejskiego nagrody pieniężne Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera dla najlepszego policjanta oraz okolicznościowe dyplomy odebrało 21 policjantów, którzy w szczególny sposób wyróżnili się spośród 5 tysięcy 826 funkcjonariuszy łódzkiego garnizonu. 

- W tym elitarnym gronie znaleźli się policjanci wyłonieni w eliminacjach powiatowych, a następnie w finałach wojewódzkich. Wykazali się wzorową postawą nie tylko realizując swoje służbowe obowiązki, ale także w czasie wolnym ponadprzeciętnie działając na rzecz bezpieczeństwa - przekazuje Bartłomiej Kozłowski z KPP Łask. 

Kapituła konkursowa wyłoniła zwycięzców w sześciu kategoriach: ratowanie ludzkiego życia, bohaterska i odważna postawa, kształtowanie pozytywnego wizerunku Policji, skuteczne prowadzenie policyjnych dochodzeń, nieustająca gotowość do działania, profesjonalny warsztat policyjny. Przyznano także nagrodę specjalną, która w tym roku trafiła do funkcjonariusza SPKP w Łodzi.

W kategorii nieustająca gotowość do działania, nagrodę otrzymał łaski policjant – starszy posterunkowy Bartłomiej Kalinowski, który pełni służbę w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym.

Policyjnym laureatom nagrody wręczali: Robert Baryła Członek Zarządu Województwa Łódzkiego, insp. Tomasz Olczyk I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Komendant Olczyk pogratulował i podziękował swoim podwładnym za odwagę i postawę godną do naśladowania.