Lato w Łódzkiem w tym roku rozpocznie się w Smardzewicach

koncert2

Mnóstwo atrakcji dla dzieci m.in. wesołe miasteczko, dmuchańce czy festiwal kolorów, ale i targi turystyczne, bogata strefa gastronomiczna, a także koncerty: Natalii Zastępy, Wiktora Dyduły oraz O.S.T.R – to wszystko już 1 czerwca w malowniczej scenerii Smardzewic (pow. tomaszowski). To tam mieszkańcy regionu będą świętować nie tylko Dzień Dziecka, ale Rozpoczęcie Lata z Województwem Łódzkim.

Tegoroczne lato rozpoczynamy nad Zalewem Sulejowskim! - Przepiękna plaża w Smardzewicach to jedna z głównych wakacyjnych atrakcji dla mieszkańców Łódzkiego, dlatego to właśnie tu oficjalnie rozpoczniemy sezon naszych plenerowych wydarzeń – mówi marszałek Grzegorz Schreiber. – Do wspólnej zabawy zapraszam mieszkańców całego województwa, zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie byli w tej części regionu.

Podczas wydarzenia „Rozpoczęcie Lata z Województwem Łódzkim – Wojewódzki Dzień Dziecka" plaża i tereny rekreacyjno-wypoczynkowe przy urokliwym molo w Smardzewicach, które powstały przy wsparciu dotacji unijnej przekazanej przez samorząd województwa, zostaną podzielone na kilka stref. Dla najmłodszych mieszkańców szykujemy największą i najbardziej kolorową strefę, w której znajdą się m.in. wesołe miasteczko, karuzele, dmuchańce, animacje i konkursy z nagrodami, mega maskotki, warsztaty artystyczne oraz liczne smakołyki (m.in. owoce, popcorn, wata cukrowa, churrosy, corndogi, frytki i bubble tea). Głodni nie będą także pozostali uczestnicy imprezy. W strefie gastronomicznej o uczestników zadbają Panie z KGW reprezentujące nasz region, nie zabraknie także potraw z grilla.

W Strefie Funduszy Europejskich będą czekać eksperci, którzy udzielą informacji o aktualnych harmonogramach naborów oraz doradzą, jak pozyskiwać dotacje z UE.

Po sąsiedzku pojawią się: strefa wystawców, gdzie będzie można poznać ofertę m.in. Łódzkiego Domu Kultury, Wytwórni Filmów Oświatowych czy 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz strefa targów turystycznych. Najgłośniej na pewno będzie przy scenie, na której wystąpią Natalia Zastępa, Wiktor Dyduła oraz O.S.T.R.

Częścią „Rozpoczęcia Lata z Województwem Łódzkim" będzie festiwal kolorów, którego uczestnicy wyrzucają w górę kolorowe proszki Holi (wyrzuty w dwóch turach o godz. 16 i 18).

Start imprezy zaplanowaliśmy na godz. 15, natomiast koncerty rozpoczną się od godz. 18.30 (planowany harmonogram poszczególnych występów: 18:30 - Natalia Zastępa; 19:50 - Wiktor Dyduła; 21:30 - O.S.T.R.).

W sąsiedztwie naszego wydarzenia, swoje atrakcje przygotowuje także Centrum Molo w Smardzewicach, które szykuje loty balonem oraz balonem na uwięzi nad samym Zalewem Sulejowskim (ta atrakcja będzie uzależniona od warunków atmosferycznych).

Serdecznie zapraszamy mieszkańców całego województwa – wstęp na „Rozpoczęcie Lata z Województwem Łódzkim" jest oczywiście wolny, a wszystkie atrakcje dla najmłodszych bezpłatne!

Bezpłatne będą także busy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, które w sobotę, 1 czerwca będą kursowały na trasach Tomaszów Mazowiecki – Smardzewice i Piotrków Trybunalski – Smardzewice. Szczegółowy rozkład autobusów oraz skomunikowanych z nimi pociągów ŁKA można znaleźć na stronie ŁKA, na załączonych plakatach oraz na profilu lodzkie.pl na FB.

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi