wersja testowa serwisu

Linia B łączy Zduńską Wolę z Łaskiem. Władze chcą utrzymać czternaście połączeń dziennie

DSC_8336
fot. Urząd Miasta Zduńska Wola

Komunikacja autobusowa między Zduńską Wolą a Łaskiem nie zniknie z rozkładów jazdy. Urząd chce utrzymać czternaście połączeń dziennie – po siedem w obie strony.

Trasę od połowy czerwca obsługują autobusy łaskiej komunikacji miejskiej oznaczone literą B.

– Testowaliśmy to rozwiązanie po tym, jak kursy zawiesił PKS, a wielu mieszkańców zasygnalizowało nam problem z dojazdem do pracy, szkoły czy szpitala – mówi Edyta Michalak, dyrektor Biura Infrastruktury Technicznej Urzędu Miasta Zduńska Wola.

Zduńskowolanie chętnie korzystali z linii B, więc władze miasta zaproponują radnym zawarcie porozumienia z Gminą Łask do końca roku 2020, z możliwością jej przedłużenia. Decyzja zapadnie na jutrzejszej sesji Rady Miasta (27 sierpnia br.).

Na współpracy zależy obu miejskim samorządom. Testowe autobusy jeździły bowiem zapełnione w obie strony.

– Do Zduńskiej Woli przyjeżdża wielu mieszkańców Łasku. Niektórzy u nas pracują, inni korzystają np. z oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – wyjaśnia Edyta Michalak.

Utrzymanie połączeń na tej trasie jest szczególnie ważne, gdy we wrześniu młodzież wróci szkół.

Pierwszy autobus linii B wyjeżdża w kierunku Łasku z przystanku na ul. Sieradzkiej o 6:25; przy szpitalu w Łasku jest pół godziny później. Ostatni kurs zaplanowano na 17:00. Z Łasku do Zduńskiej Woli najwcześniej wyjedziemy o 5:50, najpóźniej o 16:07.

Za bilet normalny, uprawniający do przejazdy na trasie, zapłacimy 5 zł. Z ulgą uczniowską jednorazowy bilet kosztuje 3 zł, a kombatanci, emeryci oraz studenci zapłacą – 2,50 zł. Można również wykupić bilety okresowe: na tydzień, dwa tygodnie, miesiąc lub trzy miesiące. Bilet miesięczny normalny kosztuje 110 zł, ulgowy 55 zł, a dla uczniów 70 zł.

Informacje o cenach biletów –> SPRAWDŹ

źródło: UM Zduńska Wola