wersja testowa serwisu

Łódzka grupa "SPEED" po raz kolejny uderzyła w piratów drogowych

248-125493

Ponad 70 ujawnionych wykroczeń, 3 zatrzymane uprawnienia do kierowania to efekt tylko jednego dnia działań łódzkiej grupy „SPEED".

Tylko w 2020 roku grupa SPEED ujawniła 21167 wykroczeń, zatrzymała 2305 uprawnień do kierowania i 1316 dowodów rejestracyjnych, ujawniła 231 przestępstw w ruchu drogowym. Od początku 2021 roku na terenie Łodzi policjanci ze „SPEED-u" zatrzymali 31 praw jazdy. Nie ma dnia aby nie zostały zatrzymane uprawnienia, za przekroczenie prędkości na terenie naszego miasta.

Tylko wczoraj, 27 stycznia 2021 roku mundurowi na ulicach Łodzi ujawnili 73 wykroczenia, w tym za przekroczenie dozwolonej prędkości, zatrzymano 41 kierowców, spośród nich 3 pożegnało się z prawem jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Około godziny 19:10 na ulicy Kopcińskiego, policjanci kontrolowali prędkość przemieszczających się pojazdów. Gdy zmierzyli prędkość kierującemu mercedesem, okazało się że 26-latek poruszał się z prędkością 118 kilometrów na godzinę. Za przekroczenie prędkości mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a także zatrzymane mu zostało prawo jazdy. Policjanci sporządzili dokumentację do organu wydającego uprawnienia, w celu wydania decyzji dotyczącej zakazu prowadzenia pojazdów na 3 miesiące.

Przypominamy! nadmierna prędkość pozostaje nadal jednym z głównych czynników wpływających bezpośrednio na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy o rozwagę za kierownicą i jazdę zgodną z przepisami!

źródło: KMP w Łodzi