Najważniejsze wideo w ela24

Makabryczne odkrycie na Olsztyńskim. W pustostanie znaleziono ciało 39-letniego mężczyzny. Co wiemy o okolicznościach sprawy?

Makabryczne odkrycie na Olsztyńskim. W pustostanie znaleziono ciało mężczyzny. Co wiemy o okolicznościach sprawy?

Makabryczne odkrycie w jednym z pustostanów na osiedlu Olsztyńskim - w jednym z niezamieszkałych domów znaleziono zwłoki mężczyzny. Na miejscu interweniowali bełchatowscy miejscy strażnicy i policjanci. 

To niewielki parterowy budynek otoczony płotem i zaroślami. Wieczorem w jego okolicach pojawiły się służby w związku z prośbą o interwencję jednego z mieszkańców.

- Około 20.00 w środę, 12 czerwca otrzymaliśmy telefoniczne informację od mieszkańca osiedla Olsztyńskiego, że bawiące się dzieci w okolicach pustostanu prawdopodobnie zauważyły coś co je zanjeipokoiło. Natychmiast na ulicę Olsztyńską 3a skierowaliśmy partol - przekazuje na antenie Radia Eska Piotr Barasiński, komendant Straży Miejskiej w Bełchatowie. 

Przypuszczenia potwierdziły się, we wnętrzu opuszczonego domu ujawniono zwłoki mężczyzny. Na miejsce natychmiast wezwano bełchatowską policję.  

- Po pierwszym oglądzie przez strażników wyniknęło, że denat był w stanie zaawansowanego rozkładu. Wiele może wskazywać na to, że zwłoki mogłyby być tam już od kilku dni, nawet trzech - czterech - dodaje Barasiński. 

Bełchatowska policja potwierdza, że doszło do ujawnienia ciała mężczyzny i zaznacza, że ciało zostało zabezpieczone do dalszych badań w prosektorium. Policyjne czynności w budynku przy Olsztyńskiej trwały do późnych godzin nocnych. 

- Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowa, policjanci wykonali wszelkie czynności związane z oględzinami zdarzenia. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji. Przy zwłokach znaleziono dokument tożsamości wiemy, że to 39 - latek - podaje nadkom. Iwona Kaszewska, rzecznik prasowy KPP Bełchatów.

Z pewnością sekcja zwłok i biegli wskażą, czy doszło do samobójstwa,naturalnego zgonu czy do śmierci doszło w wyniku udziału osób trzecich.

Nieoficjalnie wiemy, że znaleziony mężczyzna nie był raczej osobą bezdomną - miał na sobie koszulę i krawat, co raczej wyklucza taki scenariusz. Nie jest też wykluczone, że zmarłym może być osoba poszukiwana przez organy ścigania.