wersja testowa serwisu

„Małych Buczkowiaków przygody z wodą". W Gminnym Przedszkolu startuje realizacja projektu ekologicznego

przedszkole-0720-800x445
fot. Urząd Gminy Buczek

Woda to niezwykła substancja, bez której życie na Ziemi byłoby niemożliwe. Troska o nią jest zatem działaniem uzasadnionym. Właśnie z tego powodu w Gminnym Przedszkolu w Buczku powstał projekt ekologiczny „Małych Buczkowiaków przygody z wodą" o wartości 32 830 zł, na którego realizację uzyskano 29 546 zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Celem projektu jest budowanie świadomości ekologicznej już wśród najmłodszych mieszkańców naszej planety – przedszkolaków z Gminy Buczek. Będzie ona kształtowana poprzez zajęcia z wychowawcą (eksperymenty, obserwacje), warsztaty edukacyjne (na naszym terenie i wyjazdowe), konkursy z nagrodami oraz wycieczki edukacyjno-przyrodnicze, podczas których przekazywać będziemy dzieciom wszystko to, co pomoże im zrozumieć wodny świat i nauczy ich perspektywicznego myślenia w kwestii racjonalnego gospodarowania wodą.

Wszystkie działania w projekcie zgrupowane będą w następujących blokach tematycznych:

  • Woda to życie,
  • Obieg wody w przyrodzie,
  • Różne środowiska wodne – fauna i flora,
  • Ekologia – czysta woda.

Oprócz przeprowadzanych doświadczeń, poważnych pogadanek i szukania odpowiedzi na zadawane pytania, istotny będzie czas przeznaczony na wspólne „wodne" rysowanie oraz „wodne" zabawy ruchowe.

Wiedza i umiejętności zdobyte w atmosferze zabawy i radości z pewnością przyniosą długofalowe, trwałe efekty i przyczynią się do ochrony naszej planety.

źródło: UG Buczek