Mamy nowego burmistrza Łasku! Mrowińska czy Wołosz, kto wygrał starcie o najważniejszy miejski urząd?

Mamy nowego burmistrza Łasku! Mrowińska czy Wołosz, kto wygrał starcie o najważniejszy miejski urząd?
P. Wołosz, M.Mrowińska/ Facebook

Niedzielne głosowanie, 21 kwietnia ostatecznie rozstrzygnęło wyborcze starcia. Dziś przez cały dzień mieszkańcy miast i gmin ponownie wzięli udział w głosowaniu w II turze wyborów samorządowych 2024. Dogrywkabyła niezbędna w 748 gminach w całym kraju. Druga tura wyborów łącznie dotyczy miast i gmin, w których mieszka 15 mln obywateli, około 12 mln miało prawo oddać dziś głos. Z naszego punktu widzenia nas najbardziej interesują starcia w Łódzkiem. Już mam pewność kto został burmistrzem Łasku.

W Łasku niezbędna była wyborcza dogrywka po tym, jak 7 kwietnia na kandydatkę reprezentującą KWW Bezpartyjne Porozumienie Samorządowe zagłosowało 3 457 wyborców, co dało 30,97 procent poparcia. Kilkanaście procent więcej głosów uzbierał kandydat Prawa i Sprawiedliwości, jeszcze Starosta Łaski, Piotr Wołosz Na 44-letniego samorządowca dwa tygodnie temu swój głos oddało 4 815 łaskowian, tym samym uzyskał on poparcie 43,13 procent głosujących.

Niedzielne głosowanie ostatecznie rozstrzygnęło, kto będzie pełnić najważniejszą funkcję w łaskim ratuszu. Wyniki II tury wyborów samorządowych w Łasku prezentują się następująco: 

  • Monika Mrowińska z KWW Bezpartyjnego Porozumienia Samorządowego​ - 5.253 głosy co przełożyło się na poparcie: 53,82%
  • Piotr Wołosz uzyskał wynika 4.508 głosów, co dało kandydatowi poparcie na poziomie 46,18%