wersja testowa serwisu

Mieszkaniec Głowna zaśmiecił las w Albinowie. "Wpadł" dzięki fotopułapce

indeks
fot. Urząd Gminy Głowno

Są już pierwsze efekty zamontowanych fotopułapek w lasach na terenie gminy Głowno. Urządzenia zostały zainstalowane w myśl zasady - zero tolerancji dla ludzi zaśmiecających nasze wspólne środowisko!

W miniony weekend, w dniach 9-10 października, w lesie w Albinowie przyłapany został na niechlubnym procederze mieszkaniec z terenu miasta Głowno.

- O tym incydencie niezwłocznie został powiadomiony Komisariat Policji w Głownie,a policjanci zlokalizowali i ukarali sprawcę karą grzywny - informują przedstawiciele Urzędu Gminy Głowno. - Ponadto złapany „śmieciarz" musiał uprzątnąć miejsce w którym te odpady zostawił.

Była to pierwsza osoba, którą uchwyciła zamontowana przez Urząd Gminy fotopułapka i możliwe, że nie ostatnia. Urząd Gminy informuje, iż w dalszym ciągu fotopułapki będą montowane w miejscowych lasach, aby zapobiegać tego typu sytuacjom.

- Pamiętajmy śmieci w lesie są śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt a także przyczyniają się do powstawania pożarów, powodują skażenie wód, w tym wody pitnej, a także gleby. Uwalniają do atmosfery trujące substancje, sprzyjają rozwojowi bakterii. I co najważniejsze szpecą leśny krajobraz - dodaję przedstawiciele władz gminy Głowno.