wersja testowa serwisu

Nawiązujemy współpracę z kolejną jednostką Państwowej Straży Pożarnej

Nawiązujemy współpracę z kolejną jednostką Państwowej Straży Pożarnej

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach odbyło się spotkanie na temat zasad współpracy pomiędzy miejscową jednostką, a siecią Local Service, która na terenie powiatu poddębickiego prowadzi portal internetowy EPD24.

W spotkaniu udział wzięli: Komendant Powiatowy PSP w Poddębicach, st. kpt. Radosław Cieślikowski, oficer prasowy KP PSP w Poddębicach, st. kpt. Radosław Ogrodowczyk oraz Prezes Zarządu sieci Local Service. Adam Olejniczak. Podczas spotkania omówiono zasady przepływu informacji pomiędzy jednostką, a redakcją, rozwiązania stosowane przez redakcję od wielu lat we współpracy z innymi jednostkami PSP na terenie województwa łódzkiego.

Uczestnicy spotkania poruszyli także temat możliwości zwiększenia świadomości społeczeństwa na temat działań prowadzonych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży w Poddębicach oraz omówili, zarówno sytuacje związane z nagłymi wypadkami, zagrożeniami na drogach, a także uczestnictwo redakcji w akcjach profilaktycznych, organizowanych przez poddębicką jednostkę PSP.

- Cieszę się, że przedstawiciele jednostek straży pożarnych dostrzegają potrzebę dobrej współpracy z mediami. Od wielu lat staramy się być godnym partnerem, ukazywać w odpowiedni sposób trud i wysiłek wkładany w pracę związaną z zawodem strażaka. Dzięki takiej współpracy, zwiększamy świadomość mieszkańców związaną z bieżącymi sytuacjami - wypadkami, pożarami, jak również z potencjalnymi zagrożeniami, których można uniknąć dzięki profilaktycznym działaniom straży i naszym nagłośnieniu za pomocą posiadanych mediów - mówi Adam Olejniczak, Prezes zarządu sieci Local Service.