Najważniejsze wideo w ela24

O bezpiecznych rowerowych wycieczkach! Spotkanie z łaskim policjantem na półkoloniach [Foto]

260-19766_20240708-103045_1
KPP Łask

Wakacje, to czas zorganizowanych form wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Dbając o bezpieczeństwo odpoczywających, łascy policjanci przeprowadzą prelekcje wśród uczestników półkolonii zorganizowanych na terenie powiatu łaskiego. Tak też było w minioną środę, gdzie w Szkole Podstawowej w Okupie, policjant rozmawiał z dziećmi o prawidłowych zasadach poruszania się po drogach.

Wakacje to beztroski czas odpoczynku i relaksu, dlatego w tym czasie, w szczególny sposób należy dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. W środę w Szkole Podstawowej w Okupie, policyjny profilaktyk przeprowadził pogadankę z uczestnikami półkolonii zorganizowanymi przez Fundację ProZdro z Łasku. 

- W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie zachowywać się podczas trwania wakacji. Przypomniały sobie, jak w bezpieczny sposób poruszać się po drodze pieszo czy też rowerem. Mundurowy omówił obowiązkowe wyposażenie roweru oraz zasady bezpiecznej jazdy po drogach publicznych. Nie zabrakło rozmów na temat znaków drogowych, które dzieci mogą znaleźć na drodze podczas rowerowych wycieczek - przekazuje sierżant sztabowy Bartłomiej Kozłowski, oficer prasowy KPP Łask.

Na koniec spotkania policjant przeprowadził test praktyczny jazdy na rowerze na rozstawionym przez organizatora miasteczku rowerowym. Dzieci w stopniu celującym odpowiadały na zadawane pytania a także wykazały bardzo dobrymi umiejętnościami jazdy.