O pracy w policji i sportowej pasji na wspólnym treningu! Łaska policjantka spotkała się z uczniami "Mundurówki" [Foto]

k.s
KPP Łask

W codziennej pracy znamy ją jako oficera prasowego, który informuje nas o zdarzeniach, wypadkach, śledztwach i wszelkich innych działaniach łaskiej policji, ale... Katarzyna Staśkowska to także utytułowana sportsmenka. Na swoim koncie ma wiele trofeów w fitnessie sylwetkowym, wśród nich te najcenniejsze - złote medale mistrzostw Polski, Europy, a nawet Świata! Ostatnie spotkanie z taką policyjną osobowością było nie tylko doskonałą okazja do poznania zawodu, ale także do wspólnego treningu pod okiem Mistrzyni.

Spotkania z młodzieżą to doskonała okazja do promowania zawodu policjanta. Dlatego też policjantka z Łasku chętnie w nich uczestniczy przybliżając im swoją pracę, ale nie tylko... Sportowa pasja "Staśka", jak nazywają policjantkę z komendy jej koledzy, jest tym elementem, który urozmaica takie pogadanki. 

Jak to jest być policjantką i co trzeba zrobić by założyć niebieski mundur? O tym i swojej sportowej pasji na spotkaniu z uczniami "Mundurówki" w Ostrowie mówiła wielokrotna Mistrzyni Polski, Mistrzyni Europy i Mistrzyni Świata w fitness sylwetkowym asp. sztab. Katarzyna Staśkowska. Odbiorcami byli uczniowie klas mundurowych: policyjnej, wojskowej i strażackiej. 

- Spotkanie z młodzieżą zostało zorganizowane z okazji minionego Dnia Kobiet i miało być początkowo skierowane jedynie dla żeńskiej części uczącej się w murach "Mundurówki". Okazało się jednak, że z policjantką, której pasją są sporty sylwetkowe i kulturystyka, chcą spotkać się też uczniowie. Bowiem po części dotyczącej zasad doboru do Policji zaplanowana była część praktyczna - trening pod okiem asp. sztab. Katarzyny Staśkowskiej - mówi Edyta Machnik z KPP Łask.

I tak oto młodzież ruszyła do aktywności! Młodzież w mniejszych grupach na szkolnej siłowni poznała metody treningowe, mogła dowiedzieć się o tym, jak kształtować poszczególne mięśnie, jaki trening będzie odpowiedni do budowania siły, czy jak pozbyć się nadprogramowych kilogramów. 

Policjantka opowiadała również o tym, jak na co dzień wygląda jej służba, dzieląc się z młodzieżą doświadczeniami zawodowymi i jak godzi to ze sportową pasją.