Obchody Wojewódzkiego Dnia Seniora. Wspaniała uroczystość w Teatrze Wielkim w Łodzi

DSC03711
fot. Piotr Wajman/Urząd Marszałkowski w Łodzi

6 października obchodziliśmy Wojewódzki Dzień Seniora. Uroczystość z tej okazji zorganizowana została w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Ciepłe słowa do seniorów mieszkających w naszym regionie skierował marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

- Myślimy o Was nie tylko dziś i nie tylko z okazji Dnia Seniora. Dziękujemy babciom, dziadkom, dziękujemy Wam wszystkim, że jesteście autorytetami i wielkim wsparciem dla młodych – powiedział marszałek.

Grzegorz Schreiber podkreślił, że seniorów trzeba otoczyć szczególnym wsparciem i opieką.

- Chcemy pomagać, chcemy tworzyć rozwiązania specjalnie dla nich. Rząd Mateusza Morawieckiego przygotował szereg propozycji, od trzynastej i czternastej emerytury, przez darmowe leki dla osób powyżej 75 roku życia, aż po programy integrujące, aktywizujące, zachęcające do tego by wyjść i spotkać się, choćby tu. My jako województwo również przygotowujemy nowe rozwiązania specjalnie z myślą o Was. Karta seniora, telefon wsparcia dla osób powyżej 60 roku życia, granty na wydarzenia organizowane przez różne organizacje. I wreszcie nasza ostatnia propozycja Senior za kierownicą, czyli wsparcie dla kierowców, którzy ukończyli 60 rok życia i nadal są aktywni na drogach.

W imieniu Samorządu Województwa Łódzkiego Wojewódzkie Obchody Dnia Seniora zorganizowało Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.

W programie obchodów przygotowano występy laureatów XXI i XXII Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+" oraz balet „Grek Zorba". Wydarzenie honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi