wersja testowa serwisu

[Aktual.] Pożar składowiska odpadów pod Łaskiem. W akcji ponad stu strażaków

[Aktual.] Pożar składowiska odpadów pod Łaskiem. W akcji ponad stu strażaków

We wtorek, 15 czerwca do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łasku wpłynęło zgłoszenie o pożarze na polu odkładczym materiałów do recyklingu w gminie Łask.

Do zdarzenia doszło w okolicy miejscowości Wola Łaska i Teodory. Jak udało nam się dowiedzieć, na miejscu pracuje już dziesięć zastępów straży pożarnej, a kolejne są w drodze. 

Aktualizacja (18:00): Jak przekazał Jędrzej Pawlak z KW PSP w Łodzi, na miejscu jest już piętnaście zastępów straży pożarnej. Pożarem objęty jest teren o powierzchni około 600 metrów kwadratowych. Natomiast Sławomir Wągrowski z KP PSP w Łasku przekazał, że strażakom nie udało się jeszcze zlokalizować źródła pożaru, przez co ten cały czas rozprzestrzenia się.

Z żywiołem walczy ponad siedemdziesięciu strażaków, w tym jednostki z Łodzi i grupa ratownictwa chemicznego. Działania prawdopodobnie będą trwały do środy.

Aktualizacja 2 (20:05): Łącznie w akcji udział biorą aż trzydzieści trzy zastępy straży pożarnej, w tym po jednym z Sieradza i Zgierza oraz sześć z Łodzi oraz grupa operacyjna Komendy Wojewódzkiej PSP.

Jak podaje mł. bryg. Jędrzej Pawlak z KW PSP w Łodzi, pożar nie został jeszcze opanowany. Powierzchnia objęta ogniem może sięgać już nawet 800 metrów kwadratowych. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Aktualizacja 3 (21:30): Pożar został opanowany, jednak nadal trwa akcja gaśnicza.

Aktualizacja 4 (16 czerwca):Pożar w Woli Łaskiej: Strażacy nieustannie w akcji! Co się dzieje na składowisku? Szczegóły w TYM MIEJSCU.

Zobacz wideo:
Zobacz zdjęcia: