Pił piwo na pl. 11 Listopada. Z centrum Łasku trafił za kratki

Pił piwo na pl. 11 Listopada. Z centrum Łasku trafił za kratki
KPP Łask

Spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, to częsty powód interwencji podejmowanych przez funkcjonariuszy policji. W minioną niedzielę, 20 sierpnia jedna z takich kontroli zakończyła się zatrzymaniem. Okazało się bowiem, że 67-latek, który pił piwo na placu 11 Listopada w Łasku, był poszukiwany. 

W niedzielę, 20 sierpnia, chwilę po godzinie 12:00 dyżurny łaskiej jednostki policji podczas przeglądania monitoringu miejskiego, zauważył, że na placu 11 Listopada w Łasku, mężczyzna pije piwo w miejscu publicznym. W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowy skierował na miejsce patrol prewencji. 

- Policjanci we wskazanym przez dyżurnego rejonie, ujawnili spożywającego alkohol mężczyznę i podjęli wobec niego interwencję. Podczas legitymowania okazało się, że 67-letni mieszkaniec Łasku jest poszukiwany przez sąd celem doprowadzenia go do zakładu karnego za popełnione oszustwa. Zatrzymany noc spędził w policyjnym areszcie, a w poniedziałek zgodnie z dyspozycją sądu trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi prawie cztery lata - przekazuje sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski z KPP Łask.

Za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym został ukarany mandatem karnym.