Piotrków Trybunalski: VII Nocny Półmaraton, wystartowały zapisy!

dsc6617-1654903158
UM Piotrków Trybunalski

1 lutego rozpoczęły się zapisy na VII Nocny Piotrkowski Półmaraton Wielu Kultur. W tym roku uliczny bieg odbędzie się 9 czerwca.Podobnie jak w ubiegłym roku organizatorzy przygotowali dwa dystanse: klasyczny półmaraton oraz ćwierćpółmaraton.

- Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem lub w swoim planie biegowym mają krótsze starty, przygotowaliśmy dystans około pięciu kilometrów – opowiada Leszek Heinzel, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji dodając, że w tym przypadku zawodnicy będą mieli do pokonania jedną pętlę.

Trasa wytyczona została podobnie jak w poprzednich latach i powiedzie przez centrum miasta oraz zabytkowe uliczki Starówki. Zawodnicy przebiegną m.in. przez Al. Kopernika i Piłsudskiego, ul. Słowackiego, POW, Sienkiewicza i Jerozolimską, a także Rynek Trybunalski. Bieg rozpocznie się o godz. 21.00. 

- Wszystkich uczestników połączyła myśl dbania o zdrowie, świadomość swojego ciała i chęć pokonywania kilometrów. Ta sportowa inicjatywa od 2015 roku pozwala na zwiedzanie historycznego miasta i łączenie ducha rywalizacji z doskonałą zabawą - zaznacza dyrektor OSiR.

Zapisy na półmaraton wystartowały 1 lutego. Chętni mogą już się zapisywać TUTAJ. Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji imprezy można zobaczyć TUTAJ.