wersja testowa serwisu

Pobił 25-latka, bo zwrócił mu uwagę. Może trafić za kratki na 5 lat

policja---kajdanki

Policjanci zatrzymali 35–letniego mieszkańca Sieradza, który odpowie za uszkodzenie ciała 25-letniego mężczyzny. Sprawca w chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności

11 lipca 2020 roku przed północą 25–letni mieszkaniec Sieradza wraz ze znajomymi przybywał w okolicy parku trampolin na ul. Aleja Grunwaldzka. Zobaczyli grupę osób idącą chodnikiem w pobliżu boiska. W pewnej chwili jeden z mężczyzn przeskoczył przez ogrodzenie i zaczął skakać na znajdujących się tam trampolinach. 25–latek podszedł do niego i zwrócił mu uwagę, że nie ma prawa korzystać z tych urządzeń. Między mężczyznami doszło do ostrej wymiany zdań. Wtedy jedna z kobiet próbowała uderzyć 25 – latka. Nie udało jej się to jednak. Wówczas jej 35 – letni kolega zadał mu cios pięścią w twarz, powodując obrażenia ciała. Następnie napastnik wraz ze swoimi znajomymi odszedł w kierunku ulicy Jagiellońskiej. Pokrzywdzony mężczyzna o całym zdarzeniu poinformował policję. Pojechał też na oddział ratunkowy, po pomoc medyczną.

Niedługo potem na tym samym oddziale spotkał swego napastnika, który twierdząc, że doznał obrażeń oczekiwał na konsultację lekarską. 35–letni agresor został zatrzymany przez przybyłych do placówki medycznej policjantów. Funkcjonariusze przewieźli go do sieradzkiej komendy, gdzie poddali badaniu na trzeźwość. Wynik badania wskazał, że sprawca miał prawie 0,4 promila alkoholu w organizmie. Noc spędził w policyjnym areszcie.

Następnego dnia usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. W trakcie przesłuchania przyznał się do tego czynu. Prokurator Rejonowy w Sieradzu zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Sieradzu