Policjanci promowali bezpieczeństwo podczas pikniku Kół Gospodyń Wiejskich

260-177217
fot. KPP w Łasku

W słoneczną niedzielę, przy hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Łasku odbył się I piknik Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu łaskiego. Na wydarzeniu, pojawiło się również stoisko profilaktyczno-promocyjne Komendy Powiatowej Policji w Łasku. Policjanci oprócz prezentacji sprzętu policyjnego, dzielili się wiedzą na temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz bezpiecznego poruszania się po drodze w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Zainteresowani mogli dowiedzieć się również, jakie wymogi trzeba spełnić by zostać policjantem.

10 września 2023 roku, piękna niedzielna pogoda sprzyjała uczestnikom I pikniku Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu łaskiego zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Łasku. Podczas imprezy, która odbyła się przy hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ulicy Warszawskiej, poza stoiskami wystawienniczymi Kół Gospodyń Wiejskich, nie zabrakło również służb mundurowych, w tym również policjantów. 

- W ramach aktualnie trwającej akcji pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły", każdy kto odwiedził policyjne stoisko profilaktyczne, otrzymał cenne rady dotyczące bezpiecznego zachowania się na drodze. Podczas licznych rozmów z seniorami, policjanci dzielili się wiedzą jak nie stać się ofiarom oszustwa, a także jak zabezpieczyć swoje mienie przed kradzieżą. Wszyscy zainteresowani mogli dowiedzieć się również, jakie wymogi trzeba spełnić by zostać policjantem. Dużym zainteresowaniem cieszył się policyjny radiowóz oraz sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy podczas codziennej służby. Osoby odwiedzające stoisko otrzymały od mundurowych elementy odblaskowe - mówi sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski.

Nie zabrakło również rozmów przybliżających funkcjonowanie aplikacji „Moja Komenda" oraz „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa". Policjanci zaprezentowali uczestnikom pikniku, jak łatwo za pomocą komputera bądź telefonu komórkowego, można zgłosić zauważone przez nich zagrożenia w ich najbliższej okolicy.

Plenerowa forma działań prewencyjnych pozwala mundurowym na bliższy kontakt z lokalną społecznością oraz daje możliwość wskazania mieszkańcom, że to w dużej mierze oni sami mają znaczący wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy.

źródło: KPP w Łasku

Zobacz zdjęcia: