Policjanci z dwóch komend w akcji poszukiwawczej 38-latki. Determinacja doprowadziła patrol nad rzekę

250-185421
fot. poglądowe

Gdyby nie zaangażowanie i determinacja łaskich oraz sieradzkich policjantów, nie wiadomo, jak potoczyłyby się dalej losy 38-letniej kobiety, będącej w kryzysie emocjonalnym. Kobietę odnaleziona w okolicach rzeki.  

W poniedziałek, 25 marca, około godziny 9:00, oficer dyżurny łaski Policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 38-letniej kobiety, która dzień wcześniej około godziny 21:30 wyjechała samochodem od opiekunki swojego dziecka, gdzie była odebrać jego rzeczy. Zawiadamiający przekazał informację, że kobieta jest w złym stanie emocjonalnym, określił też jak była ubrana oraz jakim samochodem się porusza. Dodał, że kobieta nie odbiera od nikogo telefonu oraz nie odpisuje na wiadomości. 

- W miejsca potencjalnego przebywania kobiety, dyżurny błyskawicznie skierował wszystkich policjantów, natomiast Komendant Powiatowy Policji w Łasku ogłosił alarm dla jednostki. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania mieszkanki powiatu łaskiego, sprawdzali wszystkie możliwe lokacje – dworce PKP, szpitale czy też hotele, rozpytywali znajomych oraz rodzinę zaginionej. O poszukiwaniach 38-latki powiadomiono także jednostki ościenne. Z poczynionych ustaleń przez łaskich kryminalnych wynikało, że kobieta może przebywać na terenie Sieradza - przekazuje sierżant sztabowy Bartłomiej Kozłowski, oficer prasowy łaskiej komendy.

Trop ten szybko okazał się być trafiony, bo po chwili policjanci z Sieradza odnaleźli poszukiwaną kobietę w rejonie rzeki Warty. Policjanci przekazali 38-latkę zespołowi pogotowia ratunkowego, a następnie kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.

Pamiętajmy, kryzys emocjonalny może dotknąć każdego. Warto wiedzieć, jak rozwiązywać problemy lub wesprzeć innych w samodzielnym rozwiązywaniu trudności. Warto również nie wahać się i skorzystać z porady specjalisty z dziedziny psychologii czy psychiatrii, działających m.in. w każdej poradni zdrowia psychicznego - apeluje  sierżant sztabowy Bartłomiej Kozłowski, oficer prasowy łaskiej komendy.

Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić na:

  • kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych 116 123, czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Połączenie jest bezpłatne;
  • w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje „Policyjny Telefon Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie" o numerze: 800 120 226;
  • wsparcie oferowane jest również przez sieć ośrodków pomocy pokrzywdzonym, finansowaną ze środków Funduszu Sprawiedliwości, który podlega Ministrowi Sprawiedliwości;
  • aktualne dane dotyczące ośrodków pomocowych znajdziesz na stronie: www.pokonackryzys.pl
  • w sytuacji zagrożenia życia zadzwoń na numer alarmowy 112.