wersja testowa serwisu

Policjantka z wizytą u pierwszoklasistów

ela

Policjantka z Łasku odwiedziła pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej nr 5 w Łasku. Dzieci miały możliwość nie tylko zapoznania z pracą funkcjonariuszy, ale także dowiedziały się, jak być bezpiecznym w ruchu drogowym, jak się zachować podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu czy na terenie szkoły.

Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej odbyło się 23 lutego 2021 roku z zachowaniem reżimu sanitarnego i zostało zrealizowane w ramach prowadzonych przez policjantów działań profilaktycznych, ukierunkowanych na edukowanie dzieci w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa. Pierwszoklasiści z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez st. sierż. Ewę Sobestjańską, która rozpoczęła spotkanie od przeczytania bajki "Łatwowierna zeberka Vikusia". Ta krótka historyjka z morałem czytana była podczas akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Dzieci doskonale odnalazły przesłanie bajki, bez problemu odpowiadały na zadawane pytania, co świadczyło, że słuchały z zaciekawieniem. W trakcie spotkania poruszono także tematykę szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Policjantka prowadząca zajęcia starała się wyrobić wśród uczniów m.in. nawyk zapinania pasów, noszenia odblasków, przechodzenia przez jezdnię w miejscach dozwolonych i na zielonym świetle, czy poruszania się właściwą stroną drogi, kiedy nie ma chodnika.


Takie spotkania, przeprowadzone oczywiście z zachowaniem ścisłych zasad związanych z reżimem sanitarnym, mają ogromny wpływ na kształtowanie się prawidłowych nawyków związanych z bezpieczeństwem najmłodszych. Na zakończenie dzieci otrzymały odblaski, dodatkowo poproszono je żeby przekazały swoim dziadkom i starszym osobom w rodzinie informatory "Bezpieczny senior", gdyż w ten sposób mogą wyrazić troskę o swoich najbliższych.

Źródło: KPP łask