wersja testowa serwisu

Policyjne kontrole w związku z organizacją ruchu w rejonie Vendo Parku w Łasku

260-119908
fot. KPP w Łasku

Z uwagi na fakt, że kierowcy nie przestrzegają przepisów i nie stosują się do oznakowania, które obowiązuje w rejonie Vendo Parku i nowopowstałego marketu Lidl u zbiegu ulicy Warszawskiej i Inki Siedzikówny w Łasku, częściej w tym rejonie policjanci z łaskiej komendy patrolują te okolice. Policyjne kontrole mają na celu zwrócenie uwagi kierującym, że nie stosowanie się do obowiązujących znaków nakazu jazdy, jest nie tylko naruszeniem przepisów, ale ma wpływ na bezpieczeństwo innych uczestników. Apelujemy o uważną i ostrożną jazdę oraz zwracanie uwagi na oznakowanie.

Zarówno policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, jak i z Wydziału Prewencji Komendy w Łasku w ramach pełnionych służb patrolują rejon ulicy Warszawskiej i Inki Siedzikówny w pobliżu kompleksu handlowego Vendo Park.

Powodem policyjnych kontroli w tamtym rejonie są liczne telefoniczne sygnały od mieszkańców oraz zgłaszanie nieprawidłowości w tych miejscach na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zgłoszenia dotyczyły zachowania kierowców, którzy nie stosują się do obowiązujących znaków "nakazu jazdy", które są umieszczone przy wyjeździe z ul. Siedzikówny na ul. Warszawską, przy wyjeździe z Vendo Parku oraz na ul. Warszawskiej w kierunku Łodzi.

W przypadku ujawnienia naruszeń przepisów policjanci stosują przewidziane środki prawne - pouczenia, ale również mandaty.

Policjanci apelują, aby bezwzględnie stosować się do obowiązującej organizacji ruchu u zbiegu ulicy Warszawskiej i Inki Siedzikówny w Łasku. Naruszenie nakazu jazdy może skutkować mandatem karnym w wysokości 250 zł i 5 punktami karnymi.

źródło: KPP w Łasku

Zobacz zdjęcia: