wersja testowa serwisu

Policyjne zajęcia w przedszkolu! Tej lekcji bezpieczeństwa nie da się zapomnieć

ask_przedszkole
KPP Łask

Policjanci z łaskiej komendy uczą najmłodszych jak być bezpiecznym w różnych sytuacjach. W plan zajęć milusińskich z Publicznego Przedszkola nr 4 w Kolumnie wpisała się lekcja, której tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Tym razem w rolę nauczyciela wcielił się policjant profilaktyk, który pokazał, jak nabytą wiedzę wykorzystywać w praktyce.

Spotkanie z przedszkolakami w Kolumnie przeprowadził profilaktyk społeczny st. sierż. Bartłomiej Kozłowski. Najmłodsi usłyszeli od policjanta o najważniejszych zasadach, które wpływają na ich szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Ponadto, maluchy uczyły się, czego nie wolno robić na drodze, jak prawidłowo należy przechodzić przez przejście dla pieszych i którą stroną drogi iść, gdy nie ma chodnika. 

- W trakcie spotkania przedszkolaki dowiedziały się, jak ważne jest noszenie przez nich elementów odblaskowych. Po krótkiej pogadance przyszedł czas na praktykę i naukę przechodzenia przez przejście na drodze. Najmłodsi poradzili sobie celująco. Tradycyjnie najwięcej emocji wśród najmłodszych wzbudził policyjny radiowóz oraz możliwość przyjrzenia się z bliska sprzętowi, który na co dzień jest wykorzystywany w służbie. Z pewnością to spotkanie na długo zapadnie przedszkolakom w pamięci - informuje oficer prasowy KPP w Łasku.