Pożar złącza instalacji elektrycznej w Domu Ludowym. Z budynku ewakuowano ponad 40 osób

Pożar złącza w instalacji elektrycznej w Domu Ludowym przyczyną ewakuacji ponad 40 osób
KP PSP Łask

W sobotę, 10 lutego w miejscowości Kopyść doszło do pożaru elementu instalacji elektrycznej. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w budynku Domu Ludowego. W wyniku zdarzenia z nieruchomości ewakuowano ponad 40 osób. Szczęśliwie nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Do zdarzenia doszło około godziny 19.00. Przyczyną zdarzenia był pożar złącza instalacji elektrycznej w budynku domu ludowego.

- Z budynku ewakuowano 42 osoby na zewnątrz obiektu, w tzw. miejsce bezpieczne. Ewakuacja oraz ugaszenie pożaru przy użyciu gaśnicy proszkowej nastąpiło przed przybyciem zastępów straży pożarnej - przekazują strażacy z PSP Łask.

Strażacy udzielili pomocy przedmedycznej jednej osobie u której doszło do podrażnienia górnych dróg oddechowych. Ponadto zbadali także zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu u 2 osób. Kiedy na miejsce zdarzenia dotarł zespół pogotowia ratunkowego, medycy przejęli poszkodowaną osobę. Na szczęście jej obrażenia nie były groźne, osoba nie wymagała hospitalizacji.

Zastępy po sprawdzeniu atmosfery w pomieszczeniu, w którym powstało zadymienie zakończyli swoje działania. W sobotnich działaniach udział brały 2 zastępy z JRG Łask, jeden zastęp z OSP Okup oraz pogotowie energetyczne.