wersja testowa serwisu

Prokuratura Okręgowa w Sieradzu: Skuteczna eliminacja grupy handlującej narkotykami

policja---kajdanki

W wyniku przeprowadzonej w dniu 18 maja 2020 roku, w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Sieradzu „realizacji" przez funkcjonariuszy jednostek Policji w Wieluniu, Bełchatowie, Łasku, Radomsku, Sieradzu, Zduńskiej Woli i Wieruszowa przy wsparciu Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymano kolejnych 10 osób związanych z rozprowadzaniem narkotyków w województwie łódzkim.

Zatrzymanym zostały ogłoszone zarzuty posiadania, udzielania, obrotu oraz wytwarzania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Sąd Rejonowy w Sieradzu zastosował na wniosek prokuratora tymczasowe aresztowanie wobec 4 mężczyzn, a skierowany zostanie wniosek o tymczasowy areszt dla kolejnego zatrzymanego.

Aktualne zatrzymania podejrzanych z terenu powiatu pajęczańskiego w wieku od 23 do 33 lat były wynikiem prowadzonych intensywnie w śledztwie czynności procesowych i operacyjnych oraz szczegółowej analizy wzajemnych powiązań osobowych.

Podczas przeszukań miejsc zamieszkania, pomieszczeń gospodarczych oraz samochodów zabezpieczono susz marihuany, inne środki narkotyczne, urządzenia do uprawy i dystrybucji środków odurzających, telefony, komputery i nośniki informatyczne oraz pieniądze w łącznej kwocie 36 000 zł.

Przestępstwa, których popełnienie zarzucono podejrzanym zagrożone są karami pozbawienia wolności do lat 12.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Sieradzu