Przedszkolaki z wizytą u łaskich strażaków! Była moc atrakcji i porcja wiedzy o bezpieczeństwie [Foto]

Przedszkolaki z wizytą u łaskich strażaków! Była moc atrakcji i porcja wiedzy o bezpieczeństwie [Foto]
KP PSP w Łasku

Strażacy z Łasku już od kilku dni celebrują swoje święto w przesympatycznym towarzystwie najmłodszych mieszkańców miasta. W ramach "Dni otwartych strażnic" do komendy dotarły grupy przedszkolaków z łaskich placówek nr 1, 3 i 6, a także z  Niepublicznego Przedszkola w Teodorach. Było zabawnie, ale przede wszystkim edukacyjnie. 

4 maja obchodziliśmy Dzień Świętego Floriana, to święto wykonawców zawodów związanych z ogniem: strażaków, hutników, kominiarzy, garncarzy, piekarzy. Dzień jest upamiętnieniem męczeńskiej śmierć świętego Floriana, który jest patronem właśnie między innymi strażaków. Tego dnia w łaskiej komendzie wizytowały maluchy z Przedszkola nr 3 i 6 w Łasku. W ostatnich dniach grupę wizytujących uzupełniły przedszkolaki z "Jedynki" i  Niepublicznego Przedszkola w Teodorach.

- Dzieciom i opiekunom grup przedstawiono na czym polega praca strażaka, jaki sprzęt używają do działań, zapoznano z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy, a także uświadamiano w jakich sytuacjach wzywać Straż Pożarną. Serdecznie zapraszamy grupy szkolne i przedszkolne do odwiedzania naszej Komendy - przekazuje Sławomir Wągrowski, rzecznik prasowy PSP w Łasku.

Fotografie nie pozostawiają złudzeń, że taka wizyta to nie tylko solidna dawka wiedzy o bezpieczeństwie, ale także doskonała zabawa i przygoda, która najmłodszym łaskowianom z pewnością na długo utkwi w pamięci!