wersja testowa serwisu

Pseudograficiarze w rękach łaskich policjantów

Pseudograficiarze w rękach łaskich policjantów

Policjanci z łaskiej komendy podczas nocnego patrolu namierzyli trzech mężczyzn, którzy malowali napisy na ścianach budynków. Teraz wandale za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

11 kwietnia 2021 r., podczas nocnego patrolu jednego z łaskich osiedli nieoznakowany patrol policji ujawnił na jednym z budynków świeżo namalowane napisy o treściach kibicowskich. Funkcjonariusze w pobliżu tego miejsca zauważyli samochód, którym jechało trzech mężczyzn. Podczas kontroli drogowej w bagażniku hondy stróże prawa znaleźli puste puszki po sprayach, a zatrzymani do kontroli dwaj 25-latkowie oraz 28-latek mieli na dłoniach ślady po farbie.

Mężczyźni w rozmowie z policjantami przyznali, że tej nocy nanieśli napisy na dwa budynki w Łasku. W najbliższym czasie mężczyźni zostaną przesłuchani. Obecnie śledczy ustalają wartość strat, które powstały na skutek działania wandali. Za ten czyn kodeks wykroczeń przewiduje karę ograniczenia wolności lub grzywnę. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem i nie wykluczone, że poza karą będą musieli przywrócić elewacje budynków do stanu poprzedniego.

Źródło: KPP Łask