wersja testowa serwisu

Ruszyły obchody 600-lecia nadania Łaskowi praw miejskich. Zainaugurowała je uroczysta sesja Rady Miejskiej

Ruszyły obchody 600-lecia nadania Łaskowi praw miejskich. Zainaugurowała je uroczysta sesja Rady Miejskiej
UM Łask

Ruszyły obchody 600-lecia nadania Łaskowi praw miejskich. Oficjalnie zainaugurowała je uroczysta sesja Rady Miejskiej, która odbyła się w miniony poniedziałek, 10 stycznia. Główną salę Łaskiego Domu Kultury wypełnili parlamentarzyści, przedstawiciele lokalnych władz, przedsiębiorcy i przyjaciele naszego miasta.

Sesję otworzył Przewodniczący Rady Miejskiej w Łasku Robert Bartosik. Następnie głos zabrał Burmistrz Gabriel Szkudlarek, który przywitał zebranych gości. 600 lat historii to wspaniały jubileusz, niezwykła historia i osoby, które ją współtworzyły. Na podróż przez dzieje zabrał słuchaczy Łukasz Mikła, który wygłosił prelekcję pt. „Łask i Jego Mieszkańcy – migawki z dziejów grodu nad Grabią".

Pandemia COVID-19 spowodowała, że w ubiegłym roku nie ogłoszono laureatów kolejnej edycji nagrody gospodarczej Burmistrza Łasku „Róża Przedsiębiorczości". Uroczysta sesja była doskonałym miejscem na wręczenie statuetek za lata 2020 i 2021.

Laureaci – 2020 r.:

  • w kategorii handel: Przedsiębiorstwo Handlowe METALBUD – Ewa i Zdzisław Krakowscy
  • w kategorii usługi: Pracownia Poligraficzno-Introligatorska INTROGRAF s.c. Ewa Buss, Jarosław Buss
  • w kategorii produkcja: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe PODWYSOCKI – Jacek Podwysocki.

Laureaci – 2021 r.:

  • w kategorii handel: Firma Handlowo Usługowa TINA – Joanna i Jacek Stefańczyk
  • w kategorii usługi: Salon Fryzjerski – Wanda Wróbel
  • w kategorii produkcja: LUPOL Sp. z o.o. Wojciech Pokora.


Doceniając wielowiekową tradycję i doświadczenie w nauczaniu zawodów rzemieślniczych Burmistrz Łasku wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Łasku, przyznali dla przedstawicieli rzemiosła nagrody specjalne. Okolicznościowe statuetki trafiły do rąk właściciela zakładu ślusarskiego Sławomira Łyżwy oraz prowadzącego Zakład Usług Motoryzacyjnych w Łasku Jarosława Szmydta.

Parlamentarzyści i przedstawiciele lokalnych władz w licznych przemówieniach gratulowali wspaniałego jubileuszu, a w specjalnym nagraniu do mieszkańców Łasku zwrócił się Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński. Część artystyczną uświetnił koncert TRIO instrumentalnego, powstałego z inicjatywy akordeonisty Michała Gajdy. Uroczystość zwieńczył toast i życzenia od Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łasku Roberta Bartosika.