wersja testowa serwisu

Samochód jechał wężykiem, kierowca był pijany. Grozi mu do 2 lat więzienia

pijany-kierowca---butelka-auto-kluczyk

Obywatelską postawą wykazał się inny uczestnik ruchu drogowego, który obserwował poczynania kierowcy osobówki i natychmiast zareagował na widok golfa jadącego ul. Warszawską w Łasku tzw. "wężykiem". 

Świadek uniemożliwił nietrzeźwemu kierowcy dalszą jazdę i wezwał na miejsce policjantów. Ujęty 26-latekmiał prawie 0,8 promila alkoholu w organizmie. Dziękujemy mieszkańcowi gminy Łask za obywatelską postawę i zaangażowanie!

5 kwietnia 2020 roku przed godz. 19:00, kierowcę poruszającego się ulicami Łasku zaniepokoił styl jazdy kierowcy VW Golfa. Jechał on ulicą Warszawską tzw. „wężykiem", stwarzając tym samym zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Świadek niebezpiecznej jazdy zareagował wzorowo, w chwili gdy kierowca golfa zatrzymał się na czerwonym świetle, wysiadł z auta, wyciągnął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając dalszą jazdę kierowcy i powiadomił odpowiednie służby.

Wezwani na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że stężenie alkoholu w organizmie 26-latka wynosiło prawie 0,8 promila. Nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Pamiętajmy. Każdy z nas może zapobiec tragedii. Nie bójmy się interweniować! Jeżeli mamy podejrzenia, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, zadzwońmy na policję. Informując o takich zachowaniach niejednokrotnie ratujemy życie innym uczestnikom ruchu drogowego. Widzisz - REAGUJ- dzwoń na nr 112!

Źródło: KPP Łask