Samochód na hol, kierowca na dołek! 32-latek, który wpadł w Rokitnicy wydmuchał blisko 3 promile

260-181909
KPP Łask

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Łasku zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 32-letni mieszkaniec powiatu łaskiego wsiadł za kierownicę skody mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę,  11 listopada w Rokitnicy. Tuż przed godziną 11:00, dyżurny łaskiej jednostki Policji, otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu kierowania w stanie nietrzeźwości przez kierowcę skody. Chwilę po zgłoszeniu policjanci zauważyli opisywany w zgłoszeniu pojazd i natychmiast dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Kiedy pojazd zjechał na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli drogowej. 

- Okazało się, że kierowcą jest 32-letni mieszkaniec powiatu łaskiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało niespełna 3 promile alkoholu. Podczas sprawdzenia kierującego w systemach informatycznych okazało się, że kierujący ma już odebrane prawo jazdy za to samo przestępstwo. 32-latek został zatrzymany, a jego pojazd został odholowany na parking strzeżony na jego koszt - mówi sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski z łaskiej komendy.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi nie krótszy niż 3 lata oraz wysoka grzywna. Natomiast, jeśli kierowca był karany za jazdę po alkoholu i ponownie zasiądzie za kółkiem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. 

- W takiej sytuacji warunkowe zawieszenie kary jest prawie niemożliwe, orzekane jest w wyjątkowych okolicznościach, co dla większości kierowców recydywistów oznacza karę bezwzględnego więzienia - wyjaśnia sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski i dodaje: - Jesteś nietrzeźwy – nie wsiadaj za kierownicę. Widzisz nietrzeźwego za kierownicą – reaguj!