wersja testowa serwisu

Sędziejowice: Poszkodowani w nawałnicy już mogą liczyć na zasiłki! Trwa szacowanie szkód i przyjmowanie wniosków

sedziejowice_f
UG Sędziejowice, Pixabay

Pierwsi poszkodowani w piątkowej burzy mogą już liczyć na zasiłki doraźne. Gminna komisja od soboty prowadziła inwentaryzację uszkodzeń w miejscach, gdzie nawałnica wyrządziła największe szkody. Wczoraj (13 lipca) do wojewody łódzkiego trafił pełny wniosek dotyczący 26 gospodarstw. 

Gminni pracownicy zaznaczają jednak, że na tym nie wyczerpują się możliwości wsparcia, każdy kto został poszkodowany nadal może się zgłaszać do Urzędu Gminy. 

Urzędnicy przypominają też, że osoby posiadające polisy ubezpieczeniowe powinny kontaktować się z infolinią swojego ubezpieczyciela. 

- Nawet jeśli nie możecie znaleźć, lub wasz egzemplarz polisy uległ zniszczeniu, nadal jesteście objęci ochroną. Ubezpieczyciel sprawdzi dokładnie zakres waszej polisy po numerze PESEL. Pamiętajcie też o robieniu dokumentacji fotograficznej - apelują do swoich mieszkańców pracownicy UG Sędziejowice.

Warto też dodać, że pomocą zostaną też objęci rolnicy, których uprawy zostały zdziesiątkowane przez nawałnice. Wójt Gminy Sędziejowice już wdrożył procedurę szacowania szkód w rolnictwie. Wnioski w tym zakresie przyjmuje Urząd Gminy od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Kto może ubiegać się o wsparcie? Rolnicy - producenci rolni, których uprawy ucierpiały wskutek niekorzystnego zjawiska atmosferycznego tj.: huraganu, deszczu nawalnego, gradobicia powstałych znacznych szkód w rolnictwie, mogą składać wnioski o szacowanie szkód przez gminną komisję.

Wnioski o szacowanie szkód (z załącznikami) należy składać na aktualnych formularzach, które można pobrać na stronie UG Sędziejowicelub pobrać ze strony Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi pod adresem: www.gov.pl/web/uw-lodzki/szkody-w-gospodarstwach-rolnych.

Do wniosków o szacowanie szkód należy załączyć kopię wniosku o przyznanie płatności na 2021 r. złożonego w ARiMR, (Uwaga: powierzchnia upraw wniosku o szacowanie szkód, musi być zgodna z wnioskiem złożonym w ARiMR).

Wnioski o szacowanie szkód będą przyjmowane do 13 sierpnia 2021 r.

W przypadku pytań czy wątpliwości można dzwonić pod poniższe numery telefonów: 

  • 43 677 15 81 lub 798 682 218 – szkody budowlane, sytuacja bytowa
  • 43 840 00 19 lub 43 677 16 93 – szkody w uprawach rolnych